losowy artykuł

Wycieczka po Poznaniu

Baza lokacji poznan powstała przede wszystkim w celach reklamowych, by zapewnić producentom filmowym i agencją reklamowym miejsca, z których mogliby korzystać, na czym najwięcej zyskałoby miasto. Ale taka baza lokacji może posłużyć każdemu z nas.

Torebki z targowiska czy butiku?

torebka materiałowaZazwyczaj kupuję ubrania, buty i dodatki w galeriach handlowych, dlatego ?podróż? na rynek, miejsce sprzedaży ulicznej, była dla mnie ciekawym doświadczeniem. Wcześniej wybierając się na targowisko spoglądałam jedynie na warzywa i owoce. Teraz postanowiłam przyjrzeć się odzieży, jaka wisi pomiędzy rynkowymi blaszanymi barakami, jaka jest porozkładana na tamtejszych plastikowych stołach, jaka sprzedaje się w foliowe siatki. Moją uwagę w pierwszym momencie przykuł olbrzymi napis na kartonie, który stał przed jednym z boksów w alejce odzieżowej rynku: ?modne torby damskie?. Pomyślałam, że muszę się skusić i obejrzeć asortyment, jaki oferują dwie panie zarządzające tym stoiskiem.

Tzw. ?modne torby damskie? były zdaniem sprzedawczyń naprawdę bardzo trendy, zachwalały one swoje towary z niezwykłą wprawą, stosując setki gloryfikujących je epitetów. Wzbudziło to moje zdziwienie i rozbawienie za razem. ?Tak, tak ? to są modne torby damskie, dobrze się sprzedają, panie młode, panie starsze chętnie biorą, kupują codziennie, nawet po kilka za jednym zamachem ? takie sprzedajne te torby, niech pani zmierzy? ? mówiły właścicielki straganu, niemal jednocześnie, tworząc coś na styl dwugłosu czy pieśni chóru tragedii antycznej. Nie chciałam mierzyć tych torebek, bo mi się zupełnie nie podobały, były po prostu kiczowate, zrobione z tworzywa skóropodobnego, którego widoku znieść nie jestem w stanie. Ich zapach to była woń gumo-filcu, jej także nie potrafię zaakceptować, zwłaszcza, że mam silną alergię. Sprzedawczynie jednak usiłowały na siłę włożyć mi na ramiona jedną ze swych pięknych torebek, powtarzając w kółko: ?takie to widzi pani, modne torby damskie tutaj sobie sprzedajemy?. Podkreślały też od czasu do czasu korzyści finansowe, płynące z zakupu ich towarów: ?nasze modne torby damskie nie są tak drogie, jak np. te z firmowych sklepów, tam pani by wydała na gorsze torebki fortunę, a u nas, proszę, o wiele lepsze, ładniejsze, a znacznie tańsze?. Uśmiechałam się pod nosem do sprzedawczyń, nie wiedząc, jakim sposobem powinnam się wykręcić od mierzenia, a już w ogóle nie miałam pomysłu, jak uniknąć kupna owych modnych dodatków. Byłam pewna jednego ? nigdy, ależ to przenigdy nie wybiorę się już na targ, zwłaszcza do jego części odzieżowej. Sprzedawczynie były naprawdę okropnie uparte. Rozumiem, że to ich praca, że mają zysk z każdej sprzedanej torebki, ale to wciskanie towaru klientowi na siłę, za wszelką cenę? I to dosłownie ?za wszelką cenę?, bo panie widząc moją rezygnację i ogólne zakłopotanie, nalegały, bym kupiła jakąś torebkę za niższą cenę. ?Damy rabat, może to zachęci do kolejnych zakupów, damy nawet stały rabat na nasze modne torby damskie, żeby tylko była pani zadowolona!? ? przekonywały.

Czując, że ogarnia mnie wielka i nieoczekiwana słabość, co więcej wyobrażałam już sobie moje tragiczne omdlenie, tam na straganie, wśród torebek, z resztą bardzo modnych, jak ciągle zachwalały sprzedawczynie, wizja straszna i przerażająca zabłysnęła na chwilę w mym umyśle i równie szybko zgasła. Stwierdziłam wtedy ? nie mogę przecież zemdleć w takim miejscu, bo prawdopodobnie nikt nie udzieli mi pierwszej pomocy, z powodu braku wiedzy dot. reanimacji, ach ? zatem czas uciekać. W mgnieniu oka byłam po minucie jakiś kilometr od targowiska i biegłam, biegłam dalej. Nadgorliwe panie, które prowadziły kramik z torbami zapewne były zdziwione moim zachowaniem, ale cóż, mam nadzieję, że mi wybaczyły. Od jakiegoś czasu korzystam natomiast ze sklepów internetowych, takich jak http://www.etui-vintage.pl/pl/sklep/kategoria/aktowki,358,986,1.html. Tam nikt nie narzuca mi swojego zdania i w spokoju mogę wybrać najlepszą torebkę dla siebie.

losowy artykuł

Poczta kwiatowa

 

Szukasz sposobu na wyrażenie swoich uczuć w niekonwencjonalny sposób? A może chcesz przekazać komuś najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu lub imienin? Z pocztą kwiatową Flo&Roses będziesz w stanie osiągnąć swój cel nawet bez konieczności osobistego kontaktu! 

Wejdź na stronę internetową firmy, wybierz odpowiednią wiązankę, dołącz do niej życzenia lub osobiste informacje, a resztę pozostaw przedstawicielom firmy i zaprzyjaźnionej firmie kurierskiej, która dostarczy kwiaty do adresata niezależnie od tego, na którym końcu Polski mieszka. Flo&Roses oferuje najwyższą jakość usług w najniższej cenie. W koszt bukietu wchodzi wydruk kartki z życzeniami oraz wybranego zdjęcia jeżeli zostało dołączone do zamówienia, a także koszt dostarczenia kwiatów do adresata.

zawartość strony