losowy artykuł

Światło ksenonowe

Ksenon jest gazem szlachetnym wynalezionym przez dwóch brytyjskich naukowców w XIX wieku. Ten wynalazek całkowicie zrewolucjonizował przemysł samochodowy w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dzisiaj nie mamy już wątpliwości co do pozytywnych aspektów tego odkrycia. Oświetlenie typu ksenon jest coraz powszechniej stosowane, ponieważ pozwala zaoszczędzić mnóstwo energii, co przekłada się również na mniejsze zużycie paliwa.

Innowacyjne instalacje grzewcze

grzejnikZimą, podczas odczuwalnych mrozów, niechętnie wystawiamy ciało na działanie niskiej temperatury. Rzadko jesteśmy jednak w stanie funkcjonować bez wychodzenia z domu. Za oknem trzaskający mróz, a ciepło domowe generowane przez instalację grzewczą zniechęca nas do wychodzenia na zewnątrz. Jednakże , aby móc cieszyć się wydajnym i niezawodnym systemem grzewczym należy zadbać o obecność sprawdzonych komponentów instalacji. Ważną część układu instalacji grzewczej stanowią kotły.

Głównym zadaniem kotła w układzie centralnego ogrzewania jest podgrzanie nośnika ciepła, którym przeważnie jest woda krążąca w obiegu układu ogrzewania. Starsza generacja kotłów w odróżnieniu od nowoczesnej technologii nie posiada automatycznego podajnika paliwa oraz specjalnego wentylatora który wdmuchuje powietrze do paleniska. Źródłem paliwa może być węgiel, drewno, koks itd. stanowią one paliwo stałe, natomiast paliwem gazowym jest zazwyczaj gaz ziemny bądź gaz płynny, zaś paliwem ciekłym tradycyjny olej opałowy. Zaawansowana technologia pozwala na zastosowanie pełnej automatyki, wystarczy bowiem ustawić w kotle za pomocą specjalnego sterownika określoną przez użytkownika temperaturę wody a mechanizm zadba o utrzymanie jej poziomu. Ogrzana ciecz niesie ciepło do odbiorników, są nimi najczęściej grzejniki, które oddają do otoczenia odczuwalną temperaturę. Zdarza się że kocioł centralnego ogrzewania mylony jest z piecem. W piecu wygenerowana energia cieplna gromadzona jest w tworzywie ceramicznym, natomiast w kotle energia cieplna skupiona zostaje w cieczy. Krótko mówiąc wodę podgrzewa się w kotle centralnego ogrzewanie nie zaś w piecu.

Kotły można podzielić na kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Kotły które służą wyłącznie do zasilania układu centralnego ogrzewania noszą nazwę jednofunkcyjnych. Dwufunkcyjne mają na celu dodatkowo podgrzewać wodę użytkową. Jeśli natomiast zakupiliśmy kocioł jednofunkcyjny możemy podłączyć do niego zasobnik ciepłej wody. Jest to dodatkowy koszt ale nie musimy wymieniać całego kotła. Kotły jednofunkcyjne to najczęściej kotły stojące. Podstawowym ich zadaniem jest ogrzewanie płynu który krąży w grzejnikach. W kotłach dwufunkcyjnych mamy zawężoną możliwość regulacji wydatku ogrzanej wody użytkowej.

Jaka jest różnica pomiędzy kotłem tradycyjnym a kotłem kondensacyjnym? Tradycyjne kotły, podczas spalania gazu, nie zużywają całej skumulowanej w nich energii. Pewien odsetek ciepła ucieka wraz ze spalinami przez komin co daje nam straty cieplne. Kotły kondensacyjne w odróżnieniu od kotłów konwencjonalnych wykorzystują ciepło znajdujące się w spalinach, w ten sposób straty cieplne redukowane są do minimum. Jest to oszczędne rozwiązanie w kontekście korzystania z kotła ale niestety zakup takiego urządzenia wiąże się z większym wydatkiem. W przeciwieństwie do kotłów konwencjonalnych, kotły tradycyjne są bezpieczniejsze z uwagi na zastosowanie zamkniętej komory spalania. Aby spalanie kotła kondensacyjnego było właściwe należy wzmocnić komin, przez który wydostają się spaliny, specjalnymi elementami kwasoodpornymi. Kotły kondensacyjne wytwarzają bowiem kwaśne skropliny które dodatkowo powinny zostać odprowadzone za pomocą kanalizacji.bojler

Dlaczego technologia kondensacyjna jest droższa od klasycznego kotła konwencjonalnego? Kondensat, czyli skroplona para wodna nie jest najlepszym przyjacielem zwykłej stali. Stosowane do budowy rur tworzywo musi wytrzymać kwaśny odczyn pary wodnej przez kilkadziesiąt lat. Zatem tworzywo kwasoodporne wykorzystywane do budowy rur musi być odpowiedniej jakości co wiąże się z większym wydatkiem. Sam proces kondensacji jest znany już od dawna ale dopiero od jakiegoś czasu postęp technologiczny umożliwił wykorzystanie specjalnych materiałów do konstrukcji układu odpornego na destrukcyjne działanie spalin.

Zadajmy sobie pytanie, dlaczego warto zainwestować w kotły Poznań? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, można odwiedzić stronę internetową poznańskiej spółki, znajdującą się pod adresem http://www.sjsgroup.pl, a następnie przejrzeć ofertę tam zamieszczoną. Firma Viessmann, będąca wiodącym producentem techniki grzewczej, oferuje na rynek wiele interesujących i sprawdzonych modeli kotłów, które potrafią zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. W zależności od ludzkich potrzeb, przedsiębiorstwo sprzedające instalacje grzewcze stara się sprostać oczekiwaniom termicznym na najwyższym poziomie, dbając przy tym o zachowanie ergonomii i praktyczności. Oszczędność energii i kosztów ogrzewania oraz ochrona środowiska naturalnego stanowią fundamentalną zasadę postępowania w sferze handlowo-usługowej. Niemiecka precyzja i niezawodność niosą za sobą chęć sprawdzenia przez klientów nowatorskiej technologii w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez firmę. Kocioł marki Viessmann jest właśnie przykładem na to jak rzetelne i wiarygodne rozwiązanie zakotwiczone w jednym urządzeniu może przyciągnąć uwagę w kierunku innych, równie skutecznych i wartych uwagi produktów. Opinie starych i nowych użytkowników kotłów marki Viessmann łączą się w owocna pochwałę, która napędza producenta do podejmowania jeszcze większych wyzwań. W odniesieniu to standardów produkcyjno-usługowych techniki grzewczej, firma Viessmann znajduje się w czołówce firm zajmujących się tematyką grzewczą.

losowy artykuł

Budownictwo

Nowoczesne budownictwo musi realizować skomplikowane wytyczne prawne i wizualne, dlatego też przed firmami, zajmującymi się budowaniem obiektów mieszkaniowych i komercyjnych, stoi szereg wyzwań, które nie zawsze można z łatwością zrealizować. 

Firma Master należy jednak do tego grona, które nie boi się żadnych, nawet najbardziej skomplikowanych wyzwań i oddaje do użytku prywatnego i publicznego doskonale przemyślane realizacje, odznaczające się na tle pozostałych tego typu obiektów charakterystycznymi fasadami, znakomicie działającymi nowymi technologiami i zastosowaniem najwyższej klasy materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. 

zawartość strony