losowy artykuł

Kuchnia modna i funkcjonalna

Zbliżający się sezon jesienno-zimowy to czas zmiany trendów nie tylko modowych, ale także tych dotyczących wystroju wnętrz naszych domów. Coraz chłodniejsze noce i poranki sprawiają, że niechętnie opuszczamy swoje lokum. Z chęcią pozostajemy w zaciszu domowego ogniska odpoczywając przy kominku na fotelu czy kanapie popijąc swoją ulubioną kawę lub herbatę. Aby sezon jesienno-zimowy upłynął nam w przyjaznej atmosferze powinniśmy już dziś pomyśleć o remoncie w naszym domu.

Inwestycje i mieszkania w Poznaniu

plan miastaWielkopolska to rejon Polski, w którym prężnie rozwijają się w ostatnich latach w zasadzie wszystkie aspekty gospodarki. Nic więc dziwnego, że zarówno w Poznaniu, jak i w innych miastach województwa wielkopolskiego pojawiają się coraz to nowi mieszkańcy. Nowi Poznaniacy muszą zdecydować jednak, w jakim lokalu zamieszkają ze swoją rodziną. Rynek nieruchomości rozwija się dziś bardzo prężnie, stąd opcji to wyboru jest porównywalnie dużo. Jakie mieszkanie jest jednak wybierane najczęściej? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. W cenie są zarówno mieszkania deweloperskie, jak i działki pod budowę domów jednorodzinnych. Wydaje się, że wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od nowej inwestycji. W zależności od potrzeb jednostkowych danej rodziny wybór będzie opierał się na innych zasadach i czynnikach. W efekcie końcowych rozchodzi się przecież o to, by nowi mieszkańcy czuli się w swoim domu komfortowo i bezpiecznie.

 Stare kamienice zachwycają urokiem i lokalizacją

Każde miasto ? także Poznań ? wydaje się najbardziej urokliwe w okolicach starego rynku. Miasto położone w sercu województwa wielkopolskiego z pewnością może pochwalić się pięknymi, często zabytkowymi kamienicami, które otaczają Stary Rynek niczym pajęcza sieć. Warto jednak zauważyć, że takie lokale mają również swoje minusy. Dotyczą one przede wszystkim względów ekonomicznych. Mieszkania w kamienicach najczęściej wyposażone są w ogrzewanie gazowe. O ile w lecie nie stanowi to większego problemu, o tyle w zimie rachunki są w takich miejscach dość wysokie. W przypadku lokali tego typu warto więc zdecydować się na przykład na kominek. Drewno opałowe czy węgiel jest o wiele tańszy niż wspomniane ogrzewanie. Dodatkowo taki element stanowi niebywałą atrakcję każdego przytulnego domu. Warto jednak wspomnieć również o tym, że nie zawsze istnieje możliwość zamontowania takiego elementu w konkretnym mieszkaniu. Najlepiej dowiedzieć się takich informacji podczas oglądania lokalu, bezpośrednio od agenta nieruchomości czy też właściciela prywatnego.

Osiedla poza centrum cechują się nowoczesnością

W cenie niewątpliwie są dziś mieszkania deweloperskie. Jedną z firm, która prężnie realizuje kolejne inwestycje mieszkalne jest poznańska spółka Masterm Invest. To między innymi dzięki niej w mieście powstało wiele nowoczesnych i innowacyjnych osiedli. Dlaczego mieszkańcy decydują się na takie opcje? Bezpośrednie sąsiedztwo centrum pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście, także dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej. Z kolei centrum oddalone jest jednocześnie na tyle, by popołudniami skutecznie odpocząć w domu od gwaru i wielkomiejskiego szumu miasta. Nowe osiedla są zazwyczaj ogrodzone, a wstęp do nich mają wyłącznie mieszkańcy oraz ich goście. Warto również wspomnieć o takich zaletach mieszkań deweloperskich jak nowoczesne windy czy dwudziestoczterogodzinny monitoring i ochrona. Ta ostatnia z pewnością wpływa na poprawę bezpieczeństwa na konkretnym osiedlu.

Rodziny z dziećmi przenoszą się za miasto

widok z budynkuBudowa domu to dziś opcja dla rodzin wielodzietnych. O wiele atrakcyjniejsze cenowo działki znajdują się naturalnie za miastem. Poznań posiada na tyle dobre drogi dojazdowe, że nawet z osiedli podmiejskich bardzo szybko można dostać się do centrum miasta. Taka sposobność powoduje, że niektórzy nie zastanawiają się długo i wybierają tę ostatnią opcję. Bliskość terenów zielonych to jednak z zalet, którą posiadają działki podmiejskie. Dziś rodzinom na co dzień brakuje czasu, by wybrać się z pociechami do lasu na grzyby czy na piknik połączony z wycieczką rowerową. Posiadanie domu za miastem takie wspólne wypady z pewnością umożliwi o wiele częściej. Warto jednak pamiętać o tym, by nie wypuszczać dzieci poza teren posesji, jeśli w okolicy znajdują się gęste lasy czy drogi często uczęszczane przez kierowców.

Mieszkania w Wielkopolsce coraz częściej charakteryzują się nowoczesnością i komfortem. Szczególnie jeśli chodzi o nowe inwestycje Masterm Invest - Poznań może bowiem dzięki tej firmie pochwalić się naprawdę innowacyjnymi lokalami, które od wielu lat służą z powodzeniem mieszkańcom. O nowych inwestycjach w Poznaniu przeczytamy na przykład tutaj http://masterminvest.pl/inwestycje_aktualne/slowianska_nova/. Jeśli chodzi o mieszkania Poznań Winogrady jest jednym z miejsc rozwijających się pod tym względem bardzo prężnie. Ale nie tylko, bowiem w cenie wciąż pozostają zabytkowe kamienice czy działki po budowę domów jednorodzinnych. Wszystko zależy w efekcie końcowym od tego, czego tak naprawdę szuka pojedyncza rodzina. Dla niektórych najważniejsza będzie bliskość terenów zielonych, które zapewnią dzieciom zdrowy rozwój na łonie natury. Inni wybiorą mieszkania deweloperskie blisko centrum, ponieważ dotarcie do szkoły, pracy czy punktów handlowo-usługowych jest w takich miejscach o wiele bardziej ułatwione niż w przypadku osiedli podmiejskich. Dodatkowo nowoczesne mieszkania deweloperskie cechują się innowacyjnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami, dzięki którym lokatorom żyje się taniej i bardziej komfortowo. Wydaje się, że zdania Poznaniaków są i jeszcze długo będą podzielone, ponieważ ? co nietrudno zauważyć ? każdy z nas jest inny i kieruje się w życiu zupełnie innymi priorytetami. Niemniej jednak pojawiające się każdego roku inwestycje mieszkalne i biurowe udowadniają, że zapotrzebowanie na tego typu obiekty rzeczywiście jest bardzo duże. Nie tylko jeśli chodzi o Poznań czy Wielkopolskę, ale także jeśli mowa o innych regionach naszego kraju. 

losowy artykuł

Materiały wykończeniowe – tapeta z włókna szklanego a fototapeta

 

W ostatnim czasie do łask w kontekście aranżacji wnętrz ponownie powróciły tapety na ścianę. Te ostatnie różnią się jednak pod względem jakości czy wyboru od swoich starszych kuzynek, których pięć minut skończyło się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Farby – królujące na przestrzeni ostatniej dekady – skutecznie w podobnym klimacie co wcześniej tapety odchodzą do historii. Na pierwszy plan wysuwają się nowoczesne tapety z włókna szklanego oraz tak zwane fototapety. Każdy wymieniony materiał charakteryzuje się własną specyfiką oraz szeregiem ważnych dla współczesnego konsumenta zalet. Przed planowaniem prac remontowych warto zatem sprawdzić, które materiały naścienne opłaca się wybrać oraz gdzie najczęściej znajdują one swoje zastosowanie.

zawartość strony