losowy artykuł

Wycieczka po Poznaniu

Baza lokacji poznan powstała przede wszystkim w celach reklamowych, by zapewnić producentom filmowym i agencją reklamowym miejsca, z których mogliby korzystać, na czym najwięcej zyskałoby miasto. Ale taka baza lokacji może posłużyć każdemu z nas.

Operat szacunkowy

Przed przystąpieniem do sporządzenia operatu szacunkowego, rzeczoznawca majątkowy każdorazowo musi wziąć pod uwagę setki elementów, zapewniające dokonanie wiarygodnej oraz obiektywnej wyceny nieruchomości. Zanim więc będzie w stanie precyzyjnie ustalić cenę domu, mieszkania, lokalu użytkowego, gruntu rolnego czy działki pod zabudowę, zmuszony będzie do zgromadzenia maksymalnej ilości dokumentów, na podstawie których będzie starał się wykonać należycie swoje obowiązki.

Ze względu na to, że ustalenie wartości rynkowej nieruchomości wymaga doskonałej znajomości mechanizmów, które rządzą branżą oraz wiedzy na temat trendów oraz obszaru zainteresowań określonych odbiorców, przed rzeczoznawcą pojawia się niejednokrotnie trudne zadanie sporządzenia wiarygodnej analizy rynku, w której pomagają mu przede wszystkim raporty nieruchomości oraz wszelkiego typu sprawozdania, wykresy i statystyki, na podstawie których jest w stanie dokonać spójnego i logicznego podsumowania. 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wartość ich majątku wyceniana jest nie tylko na podstawie samej estetyki obiektu, ale całego systemu czynników, takich jak aspekty prawne, ekonomiczne, społeczne czy lokalizacyjne. Rzeczoznawca ma więc przed sobą niezwykle trudne zadanie ustalenia spójnej wersji, na podstawie której sporządzony będzie operat szacunkowy, stanowiący jego indywidualną opinię na temat konkretnej nieruchomości. 

Ze względu na to, ze operat jest dokumentem urzędowym, może być sporządzony jedynie na piśmie i jedynie na podstawie wiarygodnych danych, dostarczanych przez wiarygodne raporty nieruchomości czy dokumenty urzędowe. W operacie znajduje się między innymi określenie przedmiotu oraz zakresu wyceny, określenie celu wyceny, ustalenie podstaw opracowywania operatu, daty niezbędne podczas wyceny, opis i ustalenie stanu technicznego, prawnego oraz użytkowego konkretnego obiektu, przedstawienie sposobu dokonywania wyceny, analiza rynku nieruchomości oraz określenie ostatecznej ceny obiektu z odpowiednimi przypisami prawnymi oraz zastrzeżeniami.

losowy artykuł

Kolorowe płytki ceramiczne do poznańskich łazienek

 

Płytki ceramiczne są bez wątpienia najchętniej wybieranym elementem podczas remontu łazienek i podstawowym materiałem, który decyduje o ich charakterze oraz stylu. Współcześnie nie mamy już żadnego problemu z dostępem do płytek w najróżniejszych wzorach i kolorach, przede wszystkim dlatego, że marki takie, jak oferujący płytki Tubądzin, Opoczno czy Paradyż, regularnie dostarczają nam nowych, ciekawych rozwiązań. Glazura należy także do czołówki najchętniej wybieranych elementów w stolicy Wielkopolski, dlatego też warto przyjrzeć się bliżej jej możliwościom. A te są nieskończone. Odpowiednio dobrane płytki potrafią zdziałać cuda powiększając lub zmniejszając wnętrze, wydłużając je lub skracając i sprawiając, że całość staje się przytulnym miejscem sprzyjającym relaksacji i przyjemnemu odpoczynkowi po całym męczącym dniu. Wiele osób kusi się na przekształcanie wnętrz swoich łazienek w domowe spa lub sauny, jednak na tego typu luksusy mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Ze względu na to, że oferujący płytki ceramiczne Poznań charakteryzuje się w głównej mierze rozbudowanymi blokowiskami, trudno się spodziewać, abyśmy dysponowali przestronnymi łazienkami, w których zmieszczą się zarówno prysznice, jak i wanny z hydromasażami.

zawartość strony