losowy artykuł

Niezawodne wyposażenie restauracji ze stali nierdzewnej

Ze względu na zwiększone tempo życia oraz konieczność coraz częstszego stołowania się poza przestrzenią naszych domów, coraz chętniej odwiedzamy restauracje, oferujące nam rozbudowane menu, dostosowane bardzo często do określonych założeń oraz tradycji kulturowych. Nie mamy więc dzisiaj większego problemu z zasmakowaniem kuchni włoskiej, greckiej czy indyjskiej oraz z testowaniem nowych smaków oraz kompozycji potraw. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że doskonały smak oraz miękkość warzyw, mięsa czy ziemniaków zależy nie tylko od umiejętności przyrządzających je kucharzy, ale także od pojawiającego się w przestrzeni restauracji sprzętu, bez którego prawidłowe funkcjonowanie oraz wydawanie zwiększonej ilości posiłków byłoby niemożliwe.

Nowoczesne blachy perforowane

Perforacja to inaczej otwory wykonane w jakimś budulcu czy materiale. Od wspomnianej metody pochodzi nazwa tak zwanych blach perforowanych wykorzystywanych na chwilę obecną w różnych przestrzeniach przemysłowych czy budowlanych. Producenci w ostatnim czasie – przede wszystkim z myślą o potrzebach klientów – rozszerzają ofertę proponowanych blach. Te ostatnie dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Ponadto produkowane są również z bardzo różnorodnych materiałów. Cena zakupionej blachy zależy od kilku czynników, dlatego trudno podać uniwersalną wartość takiego materiału. Przed zakupem warto zorientować się, jakie opcje możemy brać pod uwagę. Ważnymi elementami każdej blachy perforowanej są między innymi kształt i rozmiar oczka, prześwit względny czy wykorzystany przy produkcji materiał.

Kryteria przy zakupie blachy perforowanej

Zakup blachy perforowanej nie jest prosty. Na ostateczny wygląd tej ostatniej składa się wiele szczegółowych elementów, które z pewnością trzeba wziąć pod uwagę. Podstawowymi paramterami przy wyborze blachy są oczywiście format oraz grubość. Bardzo ważna jest również perforacja. Innymi słowy, zamawiając blachę musimy skonkretyzować rozmiar oczka oraz jego ewentualny kształt. Co ciekawe, możliwości są w tym przypadku naprawdę nieograniczone. Jeśli chodzi o kształt oczka zazwyczaj mogą być one:

 • okrągłe,
 • kwadratowe,
 • podłużne,
 • owalne,
 • okrągłe o różnych wielkościach,
 • rombowe,
 • prostokątne poziome,
 • prostokątne pionowe.

Wymienione kształty oczek są jedynie przykładowe. Producenci oferują klientom również bardziej skomplikowane wzory ozdobne w postaci półksiężyców i wielokątów. Z reguły blachy konstruowane są na specjalne zamówienie klienta, dlatego warto podpytać o innowacyjne możliwości w tym kontekście. Warto również wiedzieć, że z reguły blachy produkowane są w zwojach. 

Materiały wykorzystywane przy produkcji blach

Blachy wykonuje się obecnie z wielu różnych materiałów. Warto mieć świadomość tego, że są to przede wszystkim elementy solidne i trwałe, dlatego zakupiona blacha perforowana z pewnością będzie służyła właścicielowi przez wiele lat. Przykładowym budulcem, z którego tworzy się obecnie blachy jest między innymi:

 • aluminium,
 • miedź,
 • stal zwykła,
 • stal ocynkowana,
 • stal żaroodporna,
 • stal kwasoodporna,
 • stal nierdzewna, 
 • mosiądz,
 • ocynk ogniowy,
 • tytan cynk.

Zalety nowoczesnych blach perforowanych

Produkowane blachy wyróżniają się przede wszystkim dużą trwałością. Ta cecha zostaje zapewniona przede wszystkim przez wybór wspomnianych już wcześniej materiałów, z których blachy perforowane zostają stworzone. Niemniej jednak na ich ostateczny wygląd ma również wpływ nowoczesna technologia, na podstawie której producenci tworzą materiały przemysłowe. Dużym plusem blach jest ich aspekt estetyczny. Dziś produkowane blachy nie są bowiem wyłącznie funkcjonalne. Ich dodatkowym atutem staje się wygląd, dzięki któremu zastosowanie blach ciągle się powiększa. 

Wykorzystanie blach perforowanych

Zastosowanie nowoczesnych blach perforowanych jest dzisiaj bardzo szerokie. Jeszcze do niedawna blachy wykorzystywane były przede wszystkim w szeroko pojętych przestrzeniach przemysłowych czy budowlanych. Dziś wykorzystaniem materiałów perforowanych zainteresowały się także firmy architektoniczne czy działalności zajmujące się projektowaniem wnętrz. W efekcie blachy perforowane wchodzą w skład innowacyjnych i nowoczesnych elewacji zewnętrznych czy wewnętrznych. Doskonale sprawdzają się również jako elementy dekoracyjne w mieszkaniach i domach. Głównie chodzi tutaj o aranżacje w loftach i soft-loftach, ponieważ klasyczne blachy pozwalają uzyskać przemysłowy charakter mieszkalnych przestrzeni. Jak się zatem okazuje, wykorzystanie blach perforowanych jest dużo szersze, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. 

Zakup blachy perforowanej

Obecnie materiały takie jak blachy perforowane oferują przede wszystkim sklepy zajmujące się tworzeniem elementów przemysłowych takich jak blachy, kraty czy siatki. Co ciekawe, coraz częściej takie produkty znajdziemy nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w prężnie działających sklepach online. W tych ostatnich zamówienia bardzo często składa się za pośrednictwem specjalnie przygotowanych formularzy zgłoszeniowych. Dzięki nim można również niezwykle szybko i wygodnie skonsultować się z pracownikiem danej firmy. 

Blachy perforowane tworzone są dzisiaj z bardzo trwałych i wytrzymałych materiałów. Ich popularność rośnie nie tylko w przestrzeniach przemysłowych czy budowlanych, ale również w przestrzeniach związanych z aranżacją wnętrz czy elewacji zewnętrznych. Zakup blachy perforowanej wbrew pozorom nie jest prosty. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu odróżniających się od siebie pod względem kształtu, wielkości czy rodzaju oczka. W efekcie blachy perforowane pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również estetyczną. Jeśli na co dzień nie obracamy się w tych przestrzeniach, o pomoc przy zakupie możemy poprosić wykwalifikowanego pracownika. Ten ostatni po przeprowadzniu wywiadu zaproponuje nam optymalne rozwiązanie.

losowy artykuł

Duże restauracje

Trudno sobie wyobrazić, aby w dużych restauracjach obsługujących dziennie po kilkuset klientów pracowała osoba, która zajmowałaby się ręcznym myciem naczyń. Wyposażenie dla gastronomii regularnie stosowane w wielkich lokalach projektowane jest współcześnie w taki sposób, aby maksymalnie odciążyć pracujący personel i zautomatyzować pracę na tyle, aby możliwe było wydajniejsze i efektywniejsze przygotowywanie potraw znajdujących się w menu, dlatego też niezwykle ważne w branży restauratorskiej są zmywarki, które zapewniają naczyniom odpowiednią czystość.

zawartość strony