losowy artykuł

Niezawodne wyposażenie restauracji ze stali nierdzewnej

Ze względu na zwiększone tempo życia oraz konieczność coraz częstszego stołowania się poza przestrzenią naszych domów, coraz chętniej odwiedzamy restauracje, oferujące nam rozbudowane menu, dostosowane bardzo często do określonych założeń oraz tradycji kulturowych. Nie mamy więc dzisiaj większego problemu z zasmakowaniem kuchni włoskiej, greckiej czy indyjskiej oraz z testowaniem nowych smaków oraz kompozycji potraw. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że doskonały smak oraz miękkość warzyw, mięsa czy ziemniaków zależy nie tylko od umiejętności przyrządzających je kucharzy, ale także od pojawiającego się w przestrzeni restauracji sprzętu, bez którego prawidłowe funkcjonowanie oraz wydawanie zwiększonej ilości posiłków byłoby niemożliwe.

Kwiaciarnia internetowa i zasady savoir-vivre

Kwiaty to zawsze miły upominek. Wiemy o nim wszyscy. Bukiety kwiatów panowie wręczają ukochanym, mamom, przyjaciółkom, a także nauczycielkom i szefowym, aby za coś podziękować lub wyrazić swoje uczucia. Czy kupując dany gatunek lub kolor zwracamy także uwagę na to, co może on oznaczać? Lub wiemy na pewno jak go wręczać? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim na rodzaj kwiatów i miejsce ich zakupu. Kupujmy w sprawdzonych miejscach, takich jak lokalna kwiaciarnia w której są zawsze świeże kwiaty lub też kwiaciarnia internetowa, co do której nie mamy żadnych obiekcji. Na samym początku pamiętaj, że jeżeli kupujesz bukiet złożony z kilku kwiatów, to koniecznie powinna w nim znajdować się nieparzysta liczna kwiatków. Nie chodzi tu jednak o przesądy, lecz względy kompozycyjne. Bukiet złożony z pięciu czy siedmiu kwiatów wygląda lepiej niż ten z czterech czy sześciu, jak zaznaczają kwiaciarki. Oczywiście jeżeli mówimy o bukiecie z kilkunastu czy kilkudziesięciu kwiatów, to zasada ta nie obowiązuje, bo i tak nie jesteśmy w stanie się doliczyć ich dokładnej ilości. Kolejny problem to gatunek kwiatów i ich kolor. Utarło się iż czerwień oznacza szczere, namiętne uczucia, dlatego należy je wręczać jedynie ukochanej, białe kwiaty to symbol niewinności, ale także wdzięczności za okazaną pomoc, podobnie jak róże jasnoróżowe – będą idealne dla przyjaciółki czy koleżanki z pracy. Powinniśmy uważać natomiast na żółte kwiaty – symbolizują nieszczere uczucia lub zaborczość. Jeżeli chcemy stonować te uczucia to np. żółte kwiaty możemy połączyć z tymi w innym kolorze. Ostatnia ważna kwestia to wręczanie kwiatów kobiecie. Gdy idziemy na przyjęcie z osobą towarzyszącą, to zawsze mężczyzna wręcza kwiaty, a kobieta dodatkowy prezent. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przychodzimy na urodziny pana domu – to on jest najważniejszy tego dnia, dlatego też to jemu kobieta wręcza kwiaty i upominek. Warto o tej właśnie zasadzie pamiętać. Bukiet kwiatów podajemy oczywiście kwiatami ku górze. Wcześniej pamiętajmy, aby odwinąć kwiaty z papierka ochronnego – chyba że stanowi on element kompozycyjny, wtedy możemy go zostawić. Bukiet należy trzymać w lewej ręce, a po przywitaniu się, przełożyć go do prawej i wręczyć wybranej osobie. Osoba obdarowana powinna go postawić w widocznym miejscu, aby wyrazić wdzięczność osobie od której go otrzymała.

 

 

losowy artykuł

Jak zadbać o samochód z turbosprężarką

Zaledwie od kilku pokoleń ludzkość może cieszyć się urządzeniem, które pozwala na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Mowa oczywiście o samochodzie. Wydaje się jednak, że nie każdy użytkownik wie dokładnie jak obchodzić się z tego rodzaju pojazdami. Szczególnie wtedy, gdy samochód wyposażony jest w tak zwaną turbosprężarkę. Choć wspomniany element stanowi ważną część każdego auta, większość kierowców nie ma pojęcia, gdzie się znajduje, jaką pełni funkcję oraz gdzie znaleźć zastępczy produkt w przypadku ostatecznej awarii. Ta ostatnia występuje coraz częściej, między innymi właśnie dlatego, że auto jest źle użytkowane. Na szczęście wiele warsztatów samochodowych specjalizuje swoich pracowników  w tym zakresie. Z kolei firmy sprowadzające części do aut zdają sobie sprawę z tego, jak istotnym produktem jest turbosprężarka. Dziś nie jest więc dużym problemem wymiana wspomnianej części, ponieważ szybko można uzyskać zamiennik właśnie we wspomnianych wyżej miejscach.

zawartość strony