losowy artykuł

Materiały wykończeniowe – tapeta z włókna szklanego a fototapeta

 

W ostatnim czasie do łask w kontekście aranżacji wnętrz ponownie powróciły tapety na ścianę. Te ostatnie różnią się jednak pod względem jakości czy wyboru od swoich starszych kuzynek, których pięć minut skończyło się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Farby – królujące na przestrzeni ostatniej dekady – skutecznie w podobnym klimacie co wcześniej tapety odchodzą do historii. Na pierwszy plan wysuwają się nowoczesne tapety z włókna szklanego oraz tak zwane fototapety. Każdy wymieniony materiał charakteryzuje się własną specyfiką oraz szeregiem ważnych dla współczesnego konsumenta zalet. Przed planowaniem prac remontowych warto zatem sprawdzić, które materiały naścienne opłaca się wybrać oraz gdzie najczęściej znajdują one swoje zastosowanie.

Kwiaciarnia internetowa i zasady savoir-vivre

Kwiaty to zawsze miły upominek. Wiemy o nim wszyscy. Bukiety kwiatów panowie wręczają ukochanym, mamom, przyjaciółkom, a także nauczycielkom i szefowym, aby za coś podziękować lub wyrazić swoje uczucia. Czy kupując dany gatunek lub kolor zwracamy także uwagę na to, co może on oznaczać? Lub wiemy na pewno jak go wręczać? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim na rodzaj kwiatów i miejsce ich zakupu. Kupujmy w sprawdzonych miejscach, takich jak lokalna kwiaciarnia w której są zawsze świeże kwiaty lub też kwiaciarnia internetowa, co do której nie mamy żadnych obiekcji. Na samym początku pamiętaj, że jeżeli kupujesz bukiet złożony z kilku kwiatów, to koniecznie powinna w nim znajdować się nieparzysta liczna kwiatków. Nie chodzi tu jednak o przesądy, lecz względy kompozycyjne. Bukiet złożony z pięciu czy siedmiu kwiatów wygląda lepiej niż ten z czterech czy sześciu, jak zaznaczają kwiaciarki. Oczywiście jeżeli mówimy o bukiecie z kilkunastu czy kilkudziesięciu kwiatów, to zasada ta nie obowiązuje, bo i tak nie jesteśmy w stanie się doliczyć ich dokładnej ilości. Kolejny problem to gatunek kwiatów i ich kolor. Utarło się iż czerwień oznacza szczere, namiętne uczucia, dlatego należy je wręczać jedynie ukochanej, białe kwiaty to symbol niewinności, ale także wdzięczności za okazaną pomoc, podobnie jak róże jasnoróżowe – będą idealne dla przyjaciółki czy koleżanki z pracy. Powinniśmy uważać natomiast na żółte kwiaty – symbolizują nieszczere uczucia lub zaborczość. Jeżeli chcemy stonować te uczucia to np. żółte kwiaty możemy połączyć z tymi w innym kolorze. Ostatnia ważna kwestia to wręczanie kwiatów kobiecie. Gdy idziemy na przyjęcie z osobą towarzyszącą, to zawsze mężczyzna wręcza kwiaty, a kobieta dodatkowy prezent. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przychodzimy na urodziny pana domu – to on jest najważniejszy tego dnia, dlatego też to jemu kobieta wręcza kwiaty i upominek. Warto o tej właśnie zasadzie pamiętać. Bukiet kwiatów podajemy oczywiście kwiatami ku górze. Wcześniej pamiętajmy, aby odwinąć kwiaty z papierka ochronnego – chyba że stanowi on element kompozycyjny, wtedy możemy go zostawić. Bukiet należy trzymać w lewej ręce, a po przywitaniu się, przełożyć go do prawej i wręczyć wybranej osobie. Osoba obdarowana powinna go postawić w widocznym miejscu, aby wyrazić wdzięczność osobie od której go otrzymała.

 

 

losowy artykuł

Wycieczka po Poznaniu

Baza lokacji poznan powstała przede wszystkim w celach reklamowych, by zapewnić producentom filmowym i agencją reklamowym miejsca, z których mogliby korzystać, na czym najwięcej zyskałoby miasto. Ale taka baza lokacji może posłużyć każdemu z nas.

zawartość strony